Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świecie Nasz - Krapkowice

 
Krapkowicki Dom Kultury, 09.10.2016 r. , Koncert "Świecie Nasz" to wyjątkowy projekt muzyczny pierwszy w historii Krapkowic. Premiera koncertu odbyła się w lipcu 2016 na wodnej scenie w Porcie Jachtowym w Krapkowicach w ramach V Pikniku Odrzańskiego zorganizowanego przez Krapkowicki Dom Kultury i Stowarzyszenie Port Jachtowy w w Krapkowicach. Inspiracją do stworzenia projektu były Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Na scenie wystąpiło ponad 150 osób w tym wyjątkowi artyści z różnorodnych kręgów muzycznych łączących jednocześnie przedstawicieli trzech pokoleń: Ad Nowem z Kędzierzyna Koźla – Mariusz Pucia Zespół Pieśni i Tańca Komes z Kędzierzyna Koźla – Helena Król Klub Wokalisty z Krapkowickiego Domu Kultury – Żaneta Plotnik Krappitzer Chor z Krapkowic – Henryk Szoja Chór z Parafii Świętego Mikołaja w Krapkowicach – Anna Wójcik Chór Cantamus Deo z Parafii pw. Ducha Świętego w Krapkowicach-Otmęcie – Marta Wawrzynek Chór św. Cecylii z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krapkowicach-Otmęcie – Henryk Szoja Chór Mieszany Brosci i Schola z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brożcu – Ewa i Paulina Magosz Organizator: Krapkowicki Dom Kultury, Stowarzyszenie Port Jachtowy w Krapkowicach, Urząd Miasta Krapkowice. Dyrygent: Mariusz Pucia Pomysłodawca i inicjator: Janusz Jamroz Prowadzący i koordynator: Żaneta Plotnik

 


Klub Wokalisty
 
Data pliku video: 2017-03-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krapkowicki - powiat w środkowej części  województwa opolskiego z siedzibą w Krapkowicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice, zajmując powierzchnię 442,35 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Góra św. Anny, rezerwaty przyrody (Kamień Śląski, Ligota Dolna, Góra Św. Anny, Lesisko, Jaśkowiec, Tęczynów, Biesiec, Grafik,  Blok, Boże Oko, Jeleni Dwór), obszary chronionego krajobrazu (Bory Niemodlińskie i Łęg Zdzieszowicki), Jezioro Srebrne w Januszkowicach oraz rzeki (Odra, Stradunia, Białka i Osobłoga). Do zabytków zalicza się: krapkowicki Rynek i starorzecze Odry, zamek krapkowicki, wieża Bramy Górnej z murami obronnymi z przełomu XIV/XV wieku, zamek i park w Rogowie Opolskim, dwór w Dąbrówce Górnej, wieża ciśnień, piece wapiennicze w Krapkowicach, późnobarokowy zamek z sanktuarium Św. Jacka we wsi Kamień Śląski, pałac i folwarczne zabudowy w Żyrowej, zespół pałacowo – parkowy w Mosznej, zamek i park krajobrazowy w Dobrej, zabytkowy park wiejski w Rozkochowie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle i usługach - w gminie Krapkowice dominuje przemysł papierniczy (Zakłady papiernicze Metsa Tissue), w gminie Gogolin przemysł cementowo – wapienniczy (Górażdże Cement S.A. oraz Górażdże Wapno Sp. Z o.o.), w gminie Zdzieszowice przemysł koksowniczy (Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. Z o.o.), w gminie Strzeleczki przemysł budowlany zaś gmina Walec to teren z rozwiniętym przetwórstwem rolno  - spożywczym.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz DK 45.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola