Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nagrodzono obrońców przyrody

Data dodania: 2018-12-10
O tytuł laureata w 4. edycji konkursu przyrodniczego Quarry Life Award walczyło 6 zespołów. Stawka była wysoka, ponieważ łączna wysokość nagród wyniosła 15 000 euro.... więcej »
 
 

Festiwal talentu i pasji!

Data dodania: 2018-12-10
Mają wielkie talenty i wspaniałe pasje, dzięki którym zapominają, że czasem w życiu codziennym muszą zmagać się z różnymi przeszkodami.   W Narodowym C... więcej »
 
 

W stójce i parterze

Data dodania: 2018-12-09
Swoje święto mieli miłośnicy sztuk walki. Organizowany rokrocznie przez Gladiatores Krapkowice turniej zgromadził ponad 80 zawodników, w tym kilkunastu z klubu gospodarzy imprezy. fot. M.Szoz... więcej »
 
 

Świętowali 90. urodziny i 65. rocznicę ślubu

Data dodania: 2018-12-09
Każda rocznica ślubu jest wielkim świętym, a kiedy zbiega się jeszcze z urodzinami jubilatki, jest to już wydarzenie wyjątkowe! A tak było ostatnio w Strzeleczkach… W kośc... więcej »
 
 

Watrostrada - wejdź z nami na szlak!

Data dodania: 2018-12-09
Watrostrada – wejdź z nami na szlak! W pierwszy weekend stycznia Masyw Śnieżnika stanie się żywą mapą wędrownictwa. Wszystko za sprawą Zlotu Kadry Wędrow... więcej »
 
 

Jarmark z charytatywnym przesłaniem

Data dodania: 2018-12-07
Tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach odbył się jarmark bożonarodzeniowy zorganizowany przez szkołę podstawową. Zebrane fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne. ... więcej »
 
 

Na ludowo i uroczyście

Data dodania: 2018-12-07
29 listopada w Krapkowickim Domu Kultury odbyła się gala podsumowującą projekt „Raz na Ludowo” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Krapkowicach.   Inspiracją do propagowania ludowo&#... więcej »
 
 

Świątecznie w Brożcu

Data dodania: 2018-12-07
W niedzielne popołudnie 2 grudnia brożecka Stodoła wypełniła się gośćmi. Tradycyjnie już przed świętami w miejscowości odbył się jarmark bożonarodzeniowy.... więcej »
 
 

LF TK 2018/2019: terminarz 3. i 4. kolejki XII edycji

Data dodania: 2018-12-07
Zapraszamy do wspólnego kibicowania w najbliższą sobotę (8 grudnia) i niedzielę (9 grudnia) podczas rozgrywek XII edycji Ligi Futsalu Tygodnika Krapkowickiego 2018/2019 w hali sportowej im. B. i Z. Blaut... więcej »
 
 

Ustalili diety i pensję

Data dodania: 2018-12-06
Radni krapkowickiej rady miejskiej pracowicie rozpoczęli kadencję: zdążyli zebrać się już na drugiej sesji i podjąć szereg uchwał. Póki co podjęte uchwały o... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 372
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krapkowicki - powiat w środkowej części  województwa opolskiego z siedzibą w Krapkowicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice, zajmując powierzchnię 442,35 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Góra św. Anny, rezerwaty przyrody (Kamień Śląski, Ligota Dolna, Góra Św. Anny, Lesisko, Jaśkowiec, Tęczynów, Biesiec, Grafik,  Blok, Boże Oko, Jeleni Dwór), obszary chronionego krajobrazu (Bory Niemodlińskie i Łęg Zdzieszowicki), Jezioro Srebrne w Januszkowicach oraz rzeki (Odra, Stradunia, Białka i Osobłoga). Do zabytków zalicza się: krapkowicki Rynek i starorzecze Odry, zamek krapkowicki, wieża Bramy Górnej z murami obronnymi z przełomu XIV/XV wieku, zamek i park w Rogowie Opolskim, dwór w Dąbrówce Górnej, wieża ciśnień, piece wapiennicze w Krapkowicach, późnobarokowy zamek z sanktuarium Św. Jacka we wsi Kamień Śląski, pałac i folwarczne zabudowy w Żyrowej, zespół pałacowo – parkowy w Mosznej, zamek i park krajobrazowy w Dobrej, zabytkowy park wiejski w Rozkochowie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle i usługach - w gminie Krapkowice dominuje przemysł papierniczy (Zakłady papiernicze Metsa Tissue), w gminie Gogolin przemysł cementowo – wapienniczy (Górażdże Cement S.A. oraz Górażdże Wapno Sp. Z o.o.), w gminie Zdzieszowice przemysł koksowniczy (Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. Z o.o.), w gminie Strzeleczki przemysł budowlany zaś gmina Walec to teren z rozwiniętym przetwórstwem rolno  - spożywczym.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz DK 45.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola