Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Krapkowice, Gogolin, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zmarła potrącona rowerzystka

Data dodania: 2018-08-18
Policjanci z Krapkowic otrzymali informacje o śmierci 70-letniej mieszkanki Krapkowic. Kobieta, 16 sierpnia około godziny 19.00 jako rowerzystka uczestniczyła w wypadku drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Ks. K... więcej »
 
 

Śmieci i chuliganizm na "goldzie"

Data dodania: 2018-08-18
Na krapkowickim akwenie wodnym znanym jako „gold”, a czasem również jako „kisa” uroki obcowania z naturą psują wszelakiego rodzaju odpadki i pamiątki pozostawione przez chuligan&o... więcej »
 
 

Złapali za wiekowe sikawki

Data dodania: 2018-08-17
Za nami VIII Regionalne Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych Młodzieży do lat 18, które odbywają się co roku w Pokrzywnicy. W tym roku ponownie gminę Strzeleczki reprezentowała na nich druży... więcej »
 
 

Znowu zaśmiecają krajobraz

Data dodania: 2018-08-17
Przy ulicy Fabrycznej kolejny raz pojawiła się znaczna sterta śmieci. Sytuacja ma miejsce już kolejny raz.  Wielkogabarytowe odpady leżą przy wjeździe na osiedle Akacjowa- Zielona. W&... więcej »
 
 

Opaski dla seniorów

Data dodania: 2018-08-16
Szanowni Państwo przypominamy, że projekt „Zdrowe Serce Seniora” kierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Krapkowice, którzy ukończyli 60. rok życia. I choć w pierws... więcej »
 
 

Powiat zawalczy o pogotowie

Data dodania: 2018-08-16
Od 10 lat ratownictwo medyczne na terenie powiatu krapkowickiego realizowane jest przez… Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich. Wraz z planowanymi na 2019 rok reformami mogłoby to jednak ulec zmianie. Między in... więcej »
 
 

Paniom z okienka jest za gorąco

Data dodania: 2018-08-16
W czwartek 9 sierpnia w Krapkowicach temperatura dochodziła do 36 stopni w cieniu. Ulice opustoszały, a jednak niektórzy musieli wyjść na skwar, żeby załatwić ważne sprawy – na ... więcej »
 
 

Jednośladowy parking

Data dodania: 2018-08-15
Taki widok to w Łowkowicach codzienność. I nie chodzi tu o podporę muru kościelnego, a o… parking. Wierni z Komornik i Łowkowic wybierają ekologiczne jednoślady by dotrzeć na nab... więcej »
 
 

Jak szybko da się wyjechać z ronda?

Data dodania: 2018-08-15
Przy wyremontowanej w zeszłym roku ul. Góry świętej Anny znajdują się dwa prędkościomierze. Ten znajdujący się przy rondzie wzbudza wątpliwości wśród mieszk... więcej »
 
 

[ZDJĘCIA] Zaskoczyli po przerwie

Data dodania: 2018-08-14
Po premierowej kolejce w okręgówce, kibicom z Racławiczek dopisują humory. Ich pupile rozpoczęli ligowe zmagania od gładkiego 3-0 nad Kietrzem i są jedną z siedmiu drużyn, któr... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 342
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krapkowicki - powiat w środkowej części  województwa opolskiego z siedzibą w Krapkowicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice, zajmując powierzchnię 442,35 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Góra św. Anny, rezerwaty przyrody (Kamień Śląski, Ligota Dolna, Góra Św. Anny, Lesisko, Jaśkowiec, Tęczynów, Biesiec, Grafik,  Blok, Boże Oko, Jeleni Dwór), obszary chronionego krajobrazu (Bory Niemodlińskie i Łęg Zdzieszowicki), Jezioro Srebrne w Januszkowicach oraz rzeki (Odra, Stradunia, Białka i Osobłoga). Do zabytków zalicza się: krapkowicki Rynek i starorzecze Odry, zamek krapkowicki, wieża Bramy Górnej z murami obronnymi z przełomu XIV/XV wieku, zamek i park w Rogowie Opolskim, dwór w Dąbrówce Górnej, wieża ciśnień, piece wapiennicze w Krapkowicach, późnobarokowy zamek z sanktuarium Św. Jacka we wsi Kamień Śląski, pałac i folwarczne zabudowy w Żyrowej, zespół pałacowo – parkowy w Mosznej, zamek i park krajobrazowy w Dobrej, zabytkowy park wiejski w Rozkochowie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle i usługach - w gminie Krapkowice dominuje przemysł papierniczy (Zakłady papiernicze Metsa Tissue), w gminie Gogolin przemysł cementowo – wapienniczy (Górażdże Cement S.A. oraz Górażdże Wapno Sp. Z o.o.), w gminie Zdzieszowice przemysł koksowniczy (Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. Z o.o.), w gminie Strzeleczki przemysł budowlany zaś gmina Walec to teren z rozwiniętym przetwórstwem rolno  - spożywczym.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz DK 45.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola