Belka
Niedziela, 29 Marca 2020   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zmuszał kobietę do prostytucji, i na niej zarabiał

Data dodania: 2019-07-02
Policjanci z Komendy Miejskiej w Opolu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zmuszanie do prostytucji. 35-letniemu sutenerowi z Krapkowic, który trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi nawet 10 lat ... więcej »
 
 

Złapany po 20 latach

Data dodania: 2019-07-02
„Co się odwlecze, to nie uciecze” – to przysłowie dobitnie wpisuje się w historię krapkowiczanina, który wpadł w ręce policjantów i po 20 latach odpowie za popełni... więcej »
 
 

Kradną na bezczelnego

Data dodania: 2019-07-02
Złodzieje szli za wytypowaną ofiarą od banku aż do jej domu. Potem wtargnęli do mieszkania starszego małżeństwa i nie chcieli wyjść mimo próśb i gróźb. Wysz... więcej »
 
 

Wyłudzenie "na wójta"

Data dodania: 2019-07-02
Do metod „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „na gazownika” doszła kolejna. Cyberprzestępcy próbowali wyłudzić z budżetu gminy 95 tys. zł podszywając si&... więcej »
 
 

Niebezpieczne zarośla

Data dodania: 2019-06-29
Niewykoszone, zarośnięte trawą i chaszczami pobocza dróg wpisały się na stałe w krajobraz dróg i ulic. Nie inaczej jest w Zdzieszowicach. Zdaniem niektórych mieszkańcó... więcej »
 
 

[ZDJĘCIA] Rywalizacja i integracja strażaków

Data dodania: 2019-06-29
Sobotnie popołudnie w gminie upłynęło pod znakiem rywalizacji strażaków. W zawodach wzięło udział 13 drużyn. Zobacz zdjęcia tutaj. W minioną sobotę,... więcej »
 
 

[ZDJĘCIA] Zmagania strażaków z całej gminy

Data dodania: 2019-06-29
W niedzielę 23 czerwca na boisku sportowym w Ściborowicach rywalizowali strażacy. Odbyły się tam Gminne Zawody Pożarnicze o Puchar Burmistrza Krapkowic. Zobacz zdjęcia tutaj. W zmagania... więcej »
 
 

Spacer z przeszkodami

Data dodania: 2019-06-29
Letnia aura wielu krapkowiczan skłania do wyjścia z domu. Nie zachęcają do tego niektóre krapkowickie chodniki. Kiedy spacer może stać się niebezpieczny? - Mam niespełna 2-letniego... więcej »
 
 

Nikt nie spadł, dwie awansowały

Data dodania: 2019-06-29
Zespoły z powiatu krapkowickiego zakończyły ligowy sezon w rozgrywkach organizowanych pod egidą Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Najhuczniej zakończenie rozgrywek świętowano w Kr&#... więcej »
 
 

[FOTO - VIDEO] Wakacje rozpoczęli z alpakami

Data dodania: 2019-06-28
Szereg atrakcji czekał na najmłodszych w miniony czwartek 20 czerwca w Brożcu. Pod hasłem „Kinderkunsttag” świętowała cała miejscowość. Zobacz film TUTAJ. Teg... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 428
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krapkowicki - powiat w środkowej części  województwa opolskiego z siedzibą w Krapkowicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice, zajmując powierzchnię 442,35 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Góra św. Anny, rezerwaty przyrody (Kamień Śląski, Ligota Dolna, Góra Św. Anny, Lesisko, Jaśkowiec, Tęczynów, Biesiec, Grafik,  Blok, Boże Oko, Jeleni Dwór), obszary chronionego krajobrazu (Bory Niemodlińskie i Łęg Zdzieszowicki), Jezioro Srebrne w Januszkowicach oraz rzeki (Odra, Stradunia, Białka i Osobłoga). Do zabytków zalicza się: krapkowicki Rynek i starorzecze Odry, zamek krapkowicki, wieża Bramy Górnej z murami obronnymi z przełomu XIV/XV wieku, zamek i park w Rogowie Opolskim, dwór w Dąbrówce Górnej, wieża ciśnień, piece wapiennicze w Krapkowicach, późnobarokowy zamek z sanktuarium Św. Jacka we wsi Kamień Śląski, pałac i folwarczne zabudowy w Żyrowej, zespół pałacowo – parkowy w Mosznej, zamek i park krajobrazowy w Dobrej, zabytkowy park wiejski w Rozkochowie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle i usługach - w gminie Krapkowice dominuje przemysł papierniczy (Zakłady papiernicze Metsa Tissue), w gminie Gogolin przemysł cementowo – wapienniczy (Górażdże Cement S.A. oraz Górażdże Wapno Sp. Z o.o.), w gminie Zdzieszowice przemysł koksowniczy (Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. Z o.o.), w gminie Strzeleczki przemysł budowlany zaś gmina Walec to teren z rozwiniętym przetwórstwem rolno  - spożywczym.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz DK 45.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola