Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Mamy pierwsze wyniki wyborów

Data dodania: 2018-10-22
W powiecie w sumie bez dużych zmian – tak można w skrócie streścić wyniki niedzielnych wyborów. Burmistrzem Krapkowic nadal będzie Andrzej Kasiura, w Zdzieszowicach kontynuować swo... więcej »
 
 

Nowa Komendant Hufca Głubczyce!

Data dodania: 2018-10-22
19 października 2018 roku obradował Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Głubczyce, który przyjął rezygnację dotychczasowego Komendanta Hufca – hm. Ryszarda Kańtocha. W j... więcej »
 
 

Frekwencja wyborcza w powiecie

Data dodania: 2018-10-21
Dziś o godzinie 7.00 rozpoczęły się wybory samorządowe, w których wybierzemy radnych i włodarzy. Głosować można jeszcze do godziny 21.00. W powiecie krapkowickim frekwencja na go... więcej »
 
 

Konkursy na Stulecie Niepodległości!

Data dodania: 2018-10-21
Rok 100-lecia zbliża się do swojego kulminacyjnego momentu. To już za niecały miesiąc – będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polsk... więcej »
 
 

Wolontariusz z Gogolina najlepszy w województwie

Data dodania: 2018-10-20
Ogromny zaszczyt spotkał Norberta Morica – mieszkańca Gogolina, który na co dzień pomaga podopiecznym Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku. Otrzymał on tytuł ... więcej »
 
 

Połatali na chwilę?

Data dodania: 2018-10-20
Mieszkańcy osiedla 1000-lecia doczekali się remontu drogi pomiędzy blokami, o który prosili za pośrednictwem naszej gazety w marcu br. Jedni się cieszą, a inni zauważają, że &bdq... więcej »
 
 

Jesienny wyjazd

Data dodania: 2018-10-20
Jesienna pogoda dopisuje, więc skorzystali z niej mieszkańcy Straduni. W pierwszy weekend października wybrali się na wycieczkę w Karkonosze, do miejscowości Przesieka. W wyjeździe uczestn... więcej »
 
 

Sprawca ukarany grzywną

Data dodania: 2018-10-19
W aktualnym numerze „Tygodnika Krapkowickiego” opisujemy ciekawą sytuację billboardów wyborczych KWW Razem dla Obywateli, które zostały ustawione bez zgody i bez opłat na miejskim park... więcej »
 
 

Czy wójt się obraził?

Data dodania: 2018-10-19
Włodarz Walec Bernard Kubata już drugi raz z rzędu nie był obecny na sesji Rady Gminy, w gminie coraz głośniej mówi się, że być może obraził się na radę i na ... więcej »
 
 

[ZDJĘCIA] Takie tu buty!

Data dodania: 2018-10-19
10 milionów par butów rocznie produkowano w najlepszych czasach w Śląskich Zakładach Przemysłu Skórzanego „Otmęt”. Zatrudnienie znajdowało przy tym 4 tysiące ludz... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 360
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krapkowicki - powiat w środkowej części  województwa opolskiego z siedzibą w Krapkowicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice, zajmując powierzchnię 442,35 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Góra św. Anny, rezerwaty przyrody (Kamień Śląski, Ligota Dolna, Góra Św. Anny, Lesisko, Jaśkowiec, Tęczynów, Biesiec, Grafik,  Blok, Boże Oko, Jeleni Dwór), obszary chronionego krajobrazu (Bory Niemodlińskie i Łęg Zdzieszowicki), Jezioro Srebrne w Januszkowicach oraz rzeki (Odra, Stradunia, Białka i Osobłoga). Do zabytków zalicza się: krapkowicki Rynek i starorzecze Odry, zamek krapkowicki, wieża Bramy Górnej z murami obronnymi z przełomu XIV/XV wieku, zamek i park w Rogowie Opolskim, dwór w Dąbrówce Górnej, wieża ciśnień, piece wapiennicze w Krapkowicach, późnobarokowy zamek z sanktuarium Św. Jacka we wsi Kamień Śląski, pałac i folwarczne zabudowy w Żyrowej, zespół pałacowo – parkowy w Mosznej, zamek i park krajobrazowy w Dobrej, zabytkowy park wiejski w Rozkochowie oraz wiele zabytkowych kościołów.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle i usługach - w gminie Krapkowice dominuje przemysł papierniczy (Zakłady papiernicze Metsa Tissue), w gminie Gogolin przemysł cementowo – wapienniczy (Górażdże Cement S.A. oraz Górażdże Wapno Sp. Z o.o.), w gminie Zdzieszowice przemysł koksowniczy (Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. Z o.o.), w gminie Strzeleczki przemysł budowlany zaś gmina Walec to teren z rozwiniętym przetwórstwem rolno  - spożywczym.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz DK 45.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola